Poznaj rodzaje zakładów online – HT/FT, co to takiegp?

W kolejnej części artykułu o sposobach zawierania zakładów opiszemy następne, pewnie trochę mniej powszechne aniżeli 1X2, Over/Under czy Handicap, ale równie zachwycające metody obstawienia wydarzeń sportowych. W niniejszym artykule zdefiniujemy na czym polegają m.in. typy: na podwójną szansę, HT/FT czy określony wynik, które oferowane są m.in. u bukmachera Totolotek.

Podwójna szansa
Jest to sposób zakładu opierający się na tym, że dane wydarzenie może zakończyć się trzema wynikami. Świetnym przykładem będzie tu 1X2, który określa to czy wygra pierwsza Ekipa, czy będzie remis lub wygra 2. Drużyna. Dokładając do tego podwójną szansę, bukmacher proponuje zakłady: 1X (wygranie pierwszej załogi lub remis), X2 (wygraną 2. załogi lub remis) i 12 (powodzenie pierwszej drużyny lub wygranie drugiej drużyny). Przykład spotkania: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Typer typuje kupon z zakładem na te wydarzenie 1X (wygra Bayern lub padnie remis). Spotkanie kończy się wygraną Bawarczyków 2:1. Postawiony zakład jest więc zwycięski! Jeżeli padłby remis, również kupon byłby zwycięski. Tylko w przypadku zwycięstwa Borussii Dortmund klient przegrałby tenże typ.

HT/FT
HT/FT są to skróty od angielskich określeń Half Time a także Full Time. Typując zakład szacuje się rezultat spotkania do przerwy a także końcowy. Wnosząc taki kupon, użytkownik obstawia na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej połowie a także jaki będzie rezultat finalny. Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (typ: w pierwszej połowie na remis, a ostateczny wynik będzie korzystny dla zespołu Arsenalu). W pierwszej części wydarzenia był remis 1:1, natomiast w następnej części Arsenal zdobył kolejną bramkę i wygrał mecz. Twój kupon okazuje się wygrany – do przerwy padł remis natomiast spotkanie ostatecznie zwyciężył Arsenal. Poznaj się z promocjami i bonusami bukmacherów i w kolejnym kroku uzyskaj np. oferta totolotek 20 za darmo na wstęp. Właściwie wszystkie firmy bukmacherskie dają dla nowych klientów bezpłatny zakład, dodatek powitalny lub zakład bez ryzyka porażki.

Dokładny wynik
Jest jednym spośród najbardziej ryzykownych modeli zakładów. Możliwości precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego meczu jest niesamowicie wiele. Ma to swoje plusy i minusy – kursy są wielkie oraz możliwe wygrane wysokie, jednakże też prawdopodobieństwo trafienia dokładnego wyniku jest niesamowicie niskie. W takim zakładzie gracz typuje po prostu szczegółowy wynik spotkania – i wyłącznie w przypadku gdy go trafi zwycięża, nawet minimalnie inny rezultat sprawia, iż zakład jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej części meczu futboliści z Poznania prowadzą 1:0, jednakże w drugiej połowie Legia odwraca losy meczu i zdobywa dwie bramki i zwycięża mecz 2:1. Typer typujący taki wynik wygrywa zakład!

Obie drużyny strzelą
Jest to także ogromnie powszechny typ zakładu, w którym należy określić czy w danym spotkaniu obie załogi zdobędą przynajmniej po bramce czy też nie. Zakład owy jest niesłychanie często stosowany w wydarzeniach dwóch niesłychanie wyrównanych i ofensywnie grających drużyn. Wtedy niezwykle prawdopodobne jest to, iż obie drużyny strzelą gole a zdarzenie skończy się wysokim wynikiem. Wybierając taki kupon warto przemyśleć aktualną formę strzelecką obu zespołów a także stwierdzić prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.