Blackjack to absolutna podstawa w każdym kasynie. Gra dostępna jest w Kasynie Sportingbet. Jest to typowa kasynowa gra karciana ciesząca się ogromną popularnością ze względu na swoją prostotę i sporą szansę na wygraną.

Podstawową zasadą gry jest uzyskanie z kart sumy najbliższej liczbie 21 jednocześnie nie przekraczając tej liczby. Sumę otrzymuje się poprzez posiadanie pewnego układu kart, który jest sumowany. Jeżeli chodzi o punktację w Blackjacku to przedstawia się ona następująco:

– Karty 2-9 posiadają standardową wartość czyli kolejno 2,3,4,5,6,7,8,9,
– Dziesiątka, Walet, Dama, Król posiadają wartość  10,
– As ma wartość 1 lub 11 ( wybierany jest korzystniejszy układ dla gracza).

Co do samej rozgrywki to rozgrywka prowadzona jest w odróżnieniu np. do pokera z krupierem a nie z innymi graczami. Określone zakłady są przyjmowane a następnie zaczyna się rozgrywka.  Gracz oraz krupier dostają po dwie karty. Karty gracza są odsłonięte, natomiast w przypadku krupiera tylko jedna karta jest odsłonięta. To początek gry. Następny ruch należy do nas. Wachlarz możliwości przedstawia się następująco:

– Możemy dobrać kartę,
– Spasować,
– Podwoić stawkę,
– Rozdwoić karty ( Kiedy dwie karty gracza posiadają tę samą wartość, po dodaniu stawki równej stawce początkowej można rozdwoić karty i dobrać lepszą kombinacje),
– Ubezpieczyć się ( Jeżeli odkrytą kartą krupiera jest as, możemy ubezpieczyć się stawiając połowę stawki początkowej, że druga, zakryta karta krupiera to karta o wartości  10. Jeżeli tak jest, wtedy krupier ma  „21” czyli najwyższą kombinację, która nazywa się nie inaczej jak „Blackjack” – my natomiast otrzymujemy zwrot stawki.

Wracając do możliwości pierwszej ( doboru karty ) – jeżeli po dobraniu karty mamy łącznie sumę przekraczającą wartość 21 wtedy przegrywamy. Natomiast jeżeli jest to 21 lub mniej, wtedy krupier odkrywa swoją zakrytą kartę i w zależności od wyniku wykonuje czynności:

– 16 punktów lub mniej = bierze kartę

– 17 punktów lub więcej = nie bierze więcej kart

Po tej czynności podliczane są wyniki gracza oraz krupiera i wygrywa ten, który jest bliżej sumy 21.

Oczywiście jak większość gier w kasynie, Blackjack ma swoje techniki, które pozwalają zniwelować tzw. Matematyczną przewagę kasyna. Do tych technik należą:

– Strategia Krupiera,
– Strategia „Bez Fury”,
– Strategia Podstawowa.

Więcej o tych strategiach w przyszłości. Faktem jest jednak, że opierają się one na odpowiednich wyliczeniach matematycznych, które pozwalają zmniejszyć nasz proces straty względem kasyna co jest równoznaczne z nieco większym prawdopodobieństwem wygranej.


Kliknij tutaj, aby odebrać bonus w kasynie Sportingbet do 500 EURO