Co to jest surebet?

Każdy początkujący klient wyszukuje pewniaków pewnego zysku i małego ryzyka, wybierając atrakcyjne spotkania. Surebety to typ zawierania zakładów, jakie dadzą ci pewny zysk ale także pewną wygraną z bukmacherem bez względu na finalny wynik zdarzenia

Surebet to nic innego jak „zakład z pewną wygraną” Cechuje się on tym, że przynajmniej w dwóch różnych markach bukmacherskich, kursy ulegają zmianie w taki sposób, iż dzięki różnicom kursowym na poszczególne zdarzenia posiadasz pewność wygrania pieniędzy niezależnie od wyniku typowanego spotkania. Wartość surebetu, liczona jest w procentach i oznacza jaki zysk z postawionych zakładów zostanie osiągnięty.

Przykład surebetu na typ dwutorowy:
Rozgrywane jest spotkanie siatkówki, typer obstawia zakład na zwycięstwo w tym meczu. Zakład owy będzie więc z możliwością dwóch rozwiązań – zwycięstwem pierwszej lub drugiej drużyny, bez możliwości remisu tzw. typ dwutorowy. Bukmacherzy internetowi pokazują zwykle mocno podobne kursy na określone zdarzenie, lecz zazwyczaj w którymś bukmacherze będzie przynajmniej minimalnie wyższy kurs niżeli w innej firmie.
Kurs na zwycięstwo Brazylii = 1.30 (w firmie X)
Kurs na zwycięstwo Ukrainy = 4.80 (w firmie Y)

Metoda na wyznaczenie zysku z surebetów:
1) Zakład dwutorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B
2) Zakład trzytorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B
C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

W powyższym przypadku mamy zakład dwutorowy, dlatego też korzystamy ze wzoru 1).
A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł i zwycięstwu 1022,97 zł
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł a także wygranej 1022,88 zł

Pewny zysk zawierajac zakład w sumie na 1000 pln na dwa mecze wyniesie ok 23 zł. Nie jest to zbyt ogromny zysk, lecz należy pamiętać, że przy kilkukrotnie większej kwocie pewny zysk będzie równomiernie większy.

Ile można wygrać na surebecie?
Jak już wspomnieliśmy procentowy zysk z takich kuponów nie jest duży. Optymalne surebety osiągają ok. 10%, ale bardzo rzadko udaje się odszukać takie zakłady. Należy dodatkowo pamiętać o tym, że wiele firm bukmacherskich narzuca sobie prawo do odwołania kuponu w wypadku jeżeli doszło do poważnej omyłki przy wystawieniu kursu na dane zdarzenie. Przy wyborze bukmacherów a także graniu surebetów należałoby więc ustalić autentyczność danej firmy bukmacherskiej i opinie na temat tego czy inni klienci mieli z daną firmą bukmacherską kłopoty.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.