Ustawa hazardowa 2017 – co zmieniła? gdzie można grać?

Ustawa hazardowa 2017 wywołująca dużo kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie warunków i zapisów tej ustawy. Określa to, że ustawa hazardowa jest w pełni zgodna z prawem unijnym.

Według nowej ustawy, wszystkie podmioty oferujące obstawianie zakładów wzajemnych zobowiązany jest do posiadania licencji Ministerstwa Finansów. Zawieranie zakładów u nielegalnych firm, wiąże się z karami.

Legalne firmy czyli kto?

Na krajowym rynku od dużej ilości lat jest kilka głównych sposobów zawierania zakładów. Przeważnie, są to bukmacherzy naziemni, którzy wykonują także działalność za pośrednictwem Do listy legalnie działających firm – bukmacherów, zalicza się: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), ForBET zakłady bukmacherskie, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium, LV BET Zakłady Bukmacherskie, Superbet, Totalbet. Informacje o bukmacherze Totalbet możesz znaleźć w serwisie mecze24.pl – zobacz ofertę, opis i recenzję Totalbet.

Duża liczba firm przedstawia chęć do uzyskania zezwolenia na polski rynek. Dość często podkreśla się o zainteresowaniu takich bukmacherów jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, jednak większość rozmów powiązanych z uznaniem licencji, zostaje stosownie utajniona. Zatem także bardzo trudno potwierdzić na którym etapie są dążenia a także jak duże możliwości na pozytywne przeanalizowanie sprawy posiadają te internetowe firmy.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów online?

Firmy oferujące grę w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To zwykła kolej rzeczy, do jakiej natomiast nie stosowały się zagraniczne firmy bukmacherskiej. Z tego tytułu, czerpały profity (mniejsze ponoszone koszty, większa liczba klientów). Uczciwość rynku online naprawia w określonym stopniu tzw. ustawa hazardowa.

Każdy oferujący zakłady sportowe, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy są według ustawy równi, zatem też poprawiają się także szanse zarobku poszczególnych bukmacherów. Przedtem, nader często widziano sytuację, w jakiej zagraniczne podmioty (mające siedzibę na Malcie albo Gibraltarze), korzystały z przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, oferowano również szczególnie korzystne kursy (niższa marża), co interesowało skutecznie graczy.

Chociaż nowa ustawa nie jest doskonała, trzeba przyznać, że rozgranicza kwestie legislacyjne, do niedawna będące niejasnymi. W przyszłości projekt ten może zostać nowelizowany, każdy przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać obecnie przyjętej regulacji hazardowej.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.