Co to jest handicap?

 W ofercie bukmacherów internetowych zazwyczaj otrzymuje się mnóstwo wzorów zawierania zakładów, kursów ale też możliwości typowania na różnorodne zdarzenia. Osoby, które podejmują grę w zakładach sportowych, mogą mieć na początku problemy z tymże co istotnie wyznaczają pewne określenia, nazwy ale także znaki wykorzystywane przez bookmakerów.

Handicap jest to rodzaj zakładu w którym bukmacher dodaje do finalnego wyniku wydarzenia dodatkowe bramki, punkty czy inne wartości ustalone w danym sporcie. Co to więc oznacza w praktyce?

Klasyczne zakłady na handicap w spotkaniu futbolowym między ekipą Chile a także Niemiec

Jak widać, handicapy rozdzielone są na wiele opcji:
• pełna liczba np. – 1.0
• pierwsza ćwiartka np. -1.25
• połowa np. -1.5
• trzecia ćwiartka -0.75

Pełny handicap stawiamy na Chile -1.0
Wybierając owy typ na Chile handicap -1.0, określamy, że zespół Chile wygra w spotkaniu przynajmniej różnicą dwóch goli. Jeśli Chile wygra jednym trafieniem, klient uzyskuje zwrot pełnej kwoty zakładu. Gdy jednakże wynik dla Chile będzie słabszy, zakład jest przegrany.

Pierwsza ćwiartka typ na Chile -1.25
Typując taki typ na Chile -1.25, typujemy, że ekipa Chile zwycięży w meczu przynajmniej różnicą dwóch goli. Jeśli Chile wygra jedną bramką, klient przyjmie zwrot połowy wartości umieszczonej na ten kupon. Gdy wynik dla rep. Chile będzie słabszy, zakład jest przegrany.

Połówkowy handicap typ na Chile -1.5
Charakteryzuje, to iż stawiając np. typy na Chile handicap -1.5, stawiamy, że zespół Chile wygra w meczu chociaż sumą dwóch bramek. Gdy Chile wygra jednym golem, lub wynik będzie gorszy kupon jest przegrany.

Trzecia ćwiartka typ na Chile -0.75
Zawierając typ kupon -0.75 na Chile typujemy, że zespół Chile zwycięży w meczu przynajmniej różnicą dwóch trafień. W przypadku jeśli Chile wygra jednym trafieniem, otrzymamy częściową wygraną rozliczaną ze specjalnego wzoru. Jeśli rezultat dla Chile będzie gorszy, kupon jest stracony.

Jak widać, handicap obejmuje wiele modeli a jakikolwiek z nich świadczy co innego. Obstawiając taki zakład należy więc upewnić się co on dokładnie określa a także w którym wypadku typer uzyskuje pełną wygraną, kiedy wyłącznie częściową, kiedy połowę wartości a kiedy kupon jest regulowany jako przegrany.
Warto również dowiedzieć się od różnych innych klientów, którzy składają własne uwagi na forum bukmacherskie oraz dzielą się spostrzeżeniami odnośnie obstawienia kuponów sportowych online. Z pewnością debiutujący typer na tego rodzaju forach otrzyma istotne informacje, informacje oraz wsparcie od doświadczonych użytkowników, którzy ogrywają bookmakerów od wielu lat.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.