Podstawowe rodzaje zakładów bukmacherskich

Jesteś początkującym typerem? Z pewnością myślisz jakie są najpowszechniejsze typy zawierania zakładów na zdarzenia sportowe i jakie są możliwości zawierania zakładów. Owy artykuł da ci zrozumieć na czym polegają oraz jakie istnieją warianty zakładów.

1X2

Jest to najpopularniejsza forma zakładów udzielana przez bukmacherów. Klient obstawia na wygranie którejś z ekip bądź remis. Niektóre dziedziny sportowe charakteryzują się jednakże tym, że mecz nie może zakończyć się remisem np. tenis. Wówczas odmiana zakładu przekształca postać do zakładu z dwiema możliwościami (1 albo 2) i możliwe są natenczas dwa rezultaty – wygrana jednego bądź drugiego zawodnika lub drużyny. Należałoby jeszcze przy okazji napisać o tym, że bardzo dużo bookmakerów oferuje początkowy darmowy zakład gdy klient gra na zdarzenie z trzema spodziewanymi rezultatami. Wtedy użytkownik może postawić typ natomiast jeśli okaże się on przegrany, bukmacher zwróci wszelką kwotę zakładu na konto klienta

Over/Under

Po polsku zakład ten wyznaczany jest jako powyżej/poniżej natomiast określa on zakład typera który wskazuje czy w poszczególnym meczu, lub w wybranej jego części padnie powyżej czy poniżej pewnej ilości bramek. Wybierając więc wydarzenie sportowe zyskuje się od firmy bukmacherskiej szansę doboru progu np. w futbolu 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Klient typując zdarzenie wybiera jedną spośród proponowanych opcji – czy padnie powyżej (over) czy poniżej (under) danej ilości goli. Tak jak już wspomnieliśmy, zakład ten może dotyczyć pełnego rozmiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + dodatkowy etap gry) a też na pierwszą część lub drugą połówkę. W siatkówce dodatkowe jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) pewnej liczby setów oraz dodatkowo punktów w całym meczu bądź pewnym secie. Prócz progów „połówkowych”, w ofertach bookmakerów powszechnie odszukać można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 bramek. Wtedy stawiając np. powyżej 3 goli – jeśli padną 4 gole użytkownik zwycięża, jeśli będą 3 bramki suma zakładu zostaje przekazana dla gracza. Jeśli nie chcesz ryzykować osobistych pieniędzy odrazu początku gry, warto zapoznać się z jedną z witryn która przedstawia wszelkie bonusy bukmacherskie, dzięki jakim będziesz mógł zagrać bez ryzyka porażki, otrzymać nieodpłatne pieniądze na indywidualny pierwszy typ lub zdublowanie początkowego wkładu.

Handicap

Jest to też bardzo popularny typ zakładu, w jakim bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed otwarciem meczu którejś z drużyn pewną liczbę goli. Bramki te na rozwiązanie meczu uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Użytkownik typuje Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie wydarzenie kończy się zwycięstwem Królewskich 4:0 – kupon więc jest zwycięski, ponieważ ekipa z Madrytu wygrała z rywalami, różnicą goli większą niż 3.5.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.