7 systemów gry w pokera

Kliknij tutaj, aby odebrać bonus w kasynie Sportingbet do 500 EURO

Poker jest jedną z najbardziej strategicznych gier w kasynie internetowym. Trudno bowiem wyobrazić sobie, aby rozgrywki toczone niekiedy o miliony dolarów polegały jedynie na losowości.

Spośród ponad 300 dostępnych strategii i ciekawych posunięć w pokerze wybraliśmy dla Was 7 skutecznych strategii dla różnych odmian pokera.. Zapraszamy do lektury!

Poker Fixed Limit Texas Hold’em – blefowanie

Oglądając rozgrywki pokera na najwyższym światowym poziomie jesteśmy świadkami niewiarygodnych blefów, na które przeciwnicy często się nabierają. Idąc tym tokiem myślenia, początkujący gracze próbują podobnych blefów w kasynach internetowych i często przegrywają swoje pokaźne budżety.

Przed rozpoczęciem blefowania warto zapoznać się z teorią na temat stosowania blefów i celu ich używania. Podstawowa reguła a temat blefu mówi, że im mniej graczy w rozgrywce, tym blef jest bardziej opłacalny.

Czysty blef – stosowany w sytuacji, gdy droga do zwycięstwa jest z nasza ręką bardzo daleka. Czysty blef opłaca się jedynie wtedy, gdy możemy zmusić przeciwnika do spasowania i nie mamy realnej szansy na zwycięstwo z kart.

Semi – blef – stosowany w sytuacji, gdy nasz układ z ręki ma duże szanse na poprawienie. Naszym celem bezpośrednim jest w takiej sytuacji poprawienie układu, a pośrednim zmuszenie przeciwnika do pasu.

Outy, oddsy i pot odds w grze no limit czyli pokerowa matematyka

Mając przed sobą 5 kart musimy wymienić niektóre z nich instynktownie. Matematyka pokerowa może nam jednak znacznie ułatwić najważniejsze decyzje w trakcie partii. Draw, czyli niepełny układ ocenia się przy pomocy następujących pojęć:

out – karty znajdujące się w układzie, najlepsze w ręce

odds – prawdopodobieństwo, że karta nieodkryta będzie uzupełniała układ z ręki

pot odds – stosunek potencjalnego zysku i pieniędzy, które musimy zaryzykować.

Rachunek jest prosty. Jeśli odds (prawdopodobieństwo uzupełnienia układu) jest większe niż pot odds (zysk/ryzyko), warto pozostać w takim rozdaniu.


Kliknij tutaj, aby odebrać bonus w kasynie Sportingbet do 500 EURO

Independent Chip Model (ICM) w pokerze Sit and Go

Przeznaczony wyłącznie do gry turniejowej Sit and Go algorytm ICM ułatwia podejmowanie trafnych decyzji w końcowej fazie turniejów. Dzięki ICM możemy przeliczyć wartość żetonów posiadanych przez graczy na nagrody pieniężne za zwycięstwo w rozgrywce.

Podstawowa zasada mówi, że im mniej żetonów jest w Twoim posiadaniu, tym więcej jest wart każdy z nich. W Sit and Go z wysokimi blindami nagrodę zazwyczaj stanowi bowiem nie ustalona kwota, ale pięciokrotność wpisowego.

System ICM należy do bardzo zaawansowanych, a do szybkiego wyliczania tzw. overall equity często potrzebne są płatne i niekiedy zakazane programy tj. SNGPT. Generalnie strategia opiera się na obliczeniu, jaki udział w puli pieniężnej ma każdy z graczy ze swoimi żetonami i w zależności od tego i układu na stole podejmowanie dalszych decyzji.

Jeśli gracz A ma 5000 żetonów, B – 3000 żetonów, a C – 2000 żetonów to poszczególni zawodnicy mają odpowiednio 50%, 30% i 20% na wygranie turnieju. Znając początkowe wpisowe oraz nagrody przewidziane na ten turniej możemy wyliczyć, jaki udział w puli nagród przy danym stacku ma każdy z nich.

Model jest na tyle zaawansowany, że nawet do tak podstawowych obliczeń musimy używać specjalnego kalkulatora. Przykładowy znajdziecie tutaj:

 http://www.icmpoker.com/Calculator.aspx

Zarządzanie bankrollem w turniejach wielostolikowych

Podstawowa reguła w grze MTT mówi, że w jednym turnieju nigdy nie powinniśmy inwestować więcej, niż 1% swojego bankrolla. Używanie wyższych stawek może szybko zniechęcić Cię do dalszej gry lub też po prostu przegrasz swój kapitał.

Druga zasada stanowczo zabrania grania na turniejach, na których nie zakupimy co najmniej 100 buy-inów. Szanse na zwycięstwo są wtedy bardzo niskie.

Tym samym łącząc obie zasady otrzymujemy prosty wzór na podstawowe zarządzanie kapitałem i wybieranie turniejów o wpisowym adekwatnym do naszego budżetu.

Zarządzanie bankrollem w pokerze Omaha

Nieco inaczej wygląda prawidłowe zarządzanie bankrollem w grze Omaha. Wedle reguł początkowy bankroll powinien wynosić 50 buy-inów. Następnie w miarę wygranych lub porażek zmniejszamy/zwiększamy bankroll.

Kusząca gra w kasynie na kilku stołach wcale nie jest nieosiągalna, nawet dla początkujących graczy. Maksymalnie wygrywać można jednocześnie na około 8 stołach. Wszystko zależy jednak od twojej wytrzymałości, umiejętności koncentracji i podzielności uwagi.

Podwyższanie blindów w pokerze live

W trakcie gry w Texas Hold’em wysokość blindów wzrasta wraz z rozwojem gry. Jeśli zostanie osiągnięty odpowiedni poziom blindów, mogą zostać wprowadzone do gry tzw. ante. I choć zazwyczaj jest ono niewielkie, dzięki regularności wprowadzania na pewno uszczupli znacznie Waszą pulę żetonów.

Wnoszenie dużych blindów nie oznacza nic innego, jak przyśpieszenie rozgrywki i nadanie im większej dozy losowości. Gracze doświadczeni, mający opracowane prywatne strategie, z pewnością będą dążyli do powolnego wzrostu blindów. Gracze nastawieni na szybką rozrywkę będą chcieli jak najszybciej zwiększać blindy.

Zazwyczaj przyjmuje się, że odstęp między następnym poziomem blindów wynosi do godziny gry. Zapewnia to tradycyjny sposób podwajania blindów z 10/20 na 20/40. Przyśpieszenie tego podwyższania dążenie do najszybszego zakończenia rozgrywki. Wprowadzanie stanów pośrednich oznacza grę strategiczną.

Aby otworzyć w kasynie internetowym i spróbować swoich sił w pokerze, kliknij tutaj i odbierz bonus za darmową rejestrację!

Kliknij tutaj, aby odebrać bonus w kasynie Sportingbet do 500 EURO

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.