Czym są internetowe zakłady bukmacherskie?

Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc transakcja między typującym graczem a bookmakerem, w której typer typuje dany mecz i przewiduje jego rezultat. Marka bukmacherska przyjmuje taki zakład zaś po ukończeniu meczu rozlicza go jako zwycięski, przegrany, lub w pewnych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

Od czego zależy wielkość zwycięstwa?
Wysokość ewentualnej wygranej z poszczególnego zakładu uwarunkowana jest od dwóch składników – wysokości kwoty, jaką na konkretny zakład wyznacza użytkownik, a także wielkość kursu, jaki został określony na dane wydarzenie przez firmę bukmacherską. Stawkę zawsze wskazuje użytkownik i to on rozstrzyga ile pieniędzy postawi na dany kupon. Kurs natomiast jest subiektywnie determinowany przez poszczególną firmę bukmacherską i stanowi część jej oferty. Bukmacherzy najczęściej mają wyraźnie podobne kursy na te same spotkania, jednak różnice są zawsze, choćby minimalne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bookmakera, który świadczy największy kurs.

Zakład akumulacyjny
Jest zakładem w którym użytkownik wybiera kilka spotkań razem oraz aby wygrać, wszelkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po których typuje się poszczególne wydarzenia mnoży się każde po kolei. Stanowi to niesłychanie popularny zakład pośród debiutujących klientów, którzy stawiają wyjątkowo małą kwotę typując bardzo dużo spotkań. Możliwa wygrana jest wówczas wyjątkowo wysoka, jednak prawdopodobieństwo wygrania zakładu pomniejsza się z każdym dodatkowym typowanym spotkaniem. Obstawiając w owy sposób warto zapoznać się z uwagami innych użytkowników zaawansowanych, którzy oddają swoje praktyki oraz przewidywania na forumbukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się o wielu ciekawostkach na temat poszczególnego spotkania i nie grać w ciemno. Wówczas zawierając np. dwa dobre typy, warto umieścić zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo wygrania jest wysokie a i prawdopodobna wygrana może być niezmiernie interesująca.

Najpopularniejsze typy zawierania typów
Na rynku bukmacherów online, najpoważniejsze korporacje prześcigają się w tym jak wiele posiadają wzorów i możliwości stawiania kuponów. Występują natomiast takie, które oferują wszelkie firmy bowiem są najpopularniejsze wśród graczy. Zaliczyć wolno do nich: zakład na rezultat końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość trafień w zdarzeniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (użytkownik określa czy dana zespół zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.