Co nowego w świecie Formuły 1?

O F1 w Polsce robi się coraz głośniej a zainteresowanie kibiców wzrasta. Miłośnicy F1 z Polski chcą powrotu Roberta Kubicy na tor Formuły 1 a na całym globie mówi się o nowych innowacjach technologicznych, jakie mają wejść z początkiem 2018 roku, a także o ewentualnych transferach ale też nowych kontraktach zawodników najokazalszych drużyn jakich jak Ferrari.

Tarcza ochronna w bolidach Formuły 1?
Pewną spośród takich nowinek będzie tarcza ochronna, jaka wzmocni kokpit kierowcy bolidu a także będzie dodatkową i jak zapewniają niektórzy wręcz doskonałą ochroną zdrowia kierowców Formuły 1. Od paru miesięcy FIA pracuje nad udoskonaloną tarczą, jaka mogłaby zastąpić system Halo ochraniający głowę kierowcy w kokpicie. Oficjalne testy projektu federacji ustalono na wrzesień, jednakże dzięki szybkim pracom możliwe jest, że już podczas wakacji odbędą się takie testy. Globalne władze chcą ażeby od 2018 roku użytkowano już tarczę ochronną, natomiast jeśli się nie uda, chwilowo może zostać opublikowana zgoda na korzystanie z wypróbowanego uprzednio systemu Halo.

Robert Kubica powróci do F1?
Z pewnością powrót ów, miałby niesamowite znaczenie dla zwolenników sportu w kraju, jacy z chęcią powróciliby do oglądania f1 live stream, a powrót tenże z pewnością skupiał się z powiększeniem zainteresowania tą dyscypliną. Na razie natomiast są to niepotwierdzone wiadomości, lecz słowa z ust tak doświadczonego dziennikarza którym jest Anthony Rowlinson, korespondent F1 Racing mogą cieszyć się optymizmem. Przypomnijmy, że polski kierowca zadebiutował w F1 w 2016 r w wyścigu o Grand Prix Węgier. W ekipie BMW Sauber F1, Kubica szczególnie dobrze sobie radził, a najpiękniejszy okres zaliczył w 2008 r. Wówczas Robert Kubica zwyciężył w Kanadzie swój jedyny wyścig w F1.

Vettel z nowym kontraktem w Ferrari?
Sergio Marchionne , manager drużyny F1 Ferrari, poświadczył po jednym z Grand Prix, iż nowy kontrakt dla Sebastiana Vettela jest gotowy oraz oczekuje już jedynie na podpis kierowcy. W Ferrari widoczna jest teraz fantastyczna atmosfera, a to za sprawą rewelacyjnych wyników Vettela w owym sezonie, oraz ponadto drugiego kierowcy Kimi’ego Raikkonena. Obaj zawodnicy mają jednak aktualnie ważne kontrakty tylko do końca tegorocznego sezonu, zatem coraz częściej rozmawia się o nowych kontraktach, nowych stawkach jakie będą zarabiać kierowcy Ferrari a także o potencjalnych transferach.

Eleven Sports z prawami na pozostałe dwa sezony
Od 2017 r wyścigi F1 transmitują w Polsce stacje z grupy Eleven Sports. Dosyć świeżo reprezentanci stacji sportowych „Eleven” ogłosili, że pozyskali prawa do emitowania Grand Prix na kolejne dwa sezony – 2018 i 2019.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.