Odkąd większość zakładów bukmacherskich została przeniesiona do Internetu, pojawiły się nowe możliwości i szanse. Na przykład takie jak propozycja obstawiania wydarzeń sportowych na żywo, wraz ze zmieniająca się sytuacją. Niegdyś nie było to możliwe z przyczyn technicznych, co sprawiało, że np. kontuzja kluczowego gracza danej drużyny rujnowała graczom zakłady. Dziś jest nieco inaczej.

A na czym polegają zakłady live? W zasadzie na tym samym co standardowe obstawianie wyników  zdarzeń sportowych, tyle, że robi się to w trakcie trwania danego wydarzenia. Oczywiście wiąże się to z ciągłą modyfikacją kursów, które zmieniają się wraz z rozwojem sytuacji podczas gry, co sprawia, że obstawianie staje się bardziej interesujące.

Możliwość obstawiania zdarzeń na żywo oferują niemalże wszyscy bukmacherzy internetowi (np. bwin, czy bet-at-home) ale także naziemni (jak STS, czy Fortuna). Coraz więcej firm oferuje transmisje, dzięki czemu można oglądać sporty na żywo i za opłatą przez Internet. A jakie rodzaje zakładów można zawrzeć grając live? Generalnie bardzo podobne od tych granych tradycyjnie – dotyczące wyniku danego spotkania, liczby strzelonych bramek/zdobytych punktów itp.

Ale to nie wszystko, są one nieco bardziej urozmaicone. Pozwalają one także obstawić bardzo szczegółowe zdarzenia np. czy w danym przedziale czasowym padnie jakaś bramka czy nie, ile bramek strzeli dany zawodnik, czy jeszcze padnie jakiś gol do końca meczu, jaka będzie sum a wykonanych rzutów rożnych, w przypadku tenisa – kto wygra dany gem. Czyli generalizując – pozwalają na nieco bardziej „wyrafinowane”granie, uwzględniające  aktualnie panującą sytuację. Pozwalają też zareagować na słabszą dyspozycję dnia zawodnika lub drużyny.

Jeśli ktoś trzyma rękę na pulsie i interesuje się danym sportem zakłady bukmacherskie na żywo powinny go zainteresować. Mogą stanowić dobrą okazję do zarobienia pieniędzy, chociaż wymagają niezłego refleksu, by móc szybko zareagować na zmieniającą się sytuację.