Liczba 7: czy naprawdę przynosi szczęście?

Jeżeli kasyna są kojarzone z jakąś liczbą, to jest t zdecydowanie liczba 7. A dokładnie rzecz biorąc potrójna liczba 7. Las Vegas i 777 to wręcz nieodłączna para. Co ciekawe, nie tylko gry hazardowe za darmo 77777 nadają jej szczególnego znaczenia.

I żyli długo, i szczęśliwie

Kto chciał wziąć ślub 07.07.2007 roku, zapewne pamięta, jak bardzo była to oblegana data. Trzy siódemki w dacie mają zapewnić, że małżeństwo będzie szczęśliwe i udane. Trudno powiedzieć, czy to dobrze, że młode pary tak dużą nadzieję pokładają w magię daty, a tak mało we własne siły.

Chyba że chodzi po prostu o prostą datę do zapamiętania rocznic ślubu, co jak wiadomo, po wielu latach może być kłopotliwe.

Jednak wiara w potrójną liczbę 7 nie wzięła się znikąd. Po pierwsze, od wieków to, co potrójne uznawane było za doskonałe. A gdy dodamy do tego liczbę, która dla Greków i Rzymian była symbolem pomyślności, a przez matematyków wskazywana jest jako jedna z ciekawszych liczb podstawowych – dostajemy kombinację, która musi wywoływać w nas dreszczyk emocji.

Nawet gdy głośno twierdzimy, że to wszystko zabobony.

Co ciekawe, astrologowie przypisują dacie 07.07.2007 jeszcze większą moc, ale z zupełnie innego powodu. Po zsumowaniu tej tajemniczej daty dostajemy liczbę 23, która rozbita na 2+3, daje nam 5. Pokręcone? Tak! Ale według numerologii to wszystko ma sens. Liczba 23 jest liczbą maga, oznacza energię magnetyczną, mówi o zdobyciu uznania przez otoczenia. 5 z kolei jest Liczbą Drogi Życia. W teorii pary biorące wtedy ślub otoczyły się naprawdę silnymi, magicznymi liczbami.

Można by powiedzieć, że wygrały los na astrologicznej loterii.

Liczba 7 i kasyno

Jednak kasyna nie potrzebują sumować magicznej daty z roku 2007, aby wierzyć w szczęście liczby 7. Liczba siedem jest z automatami do gry od samych ich początków. Pojawiła się razem z owocami i została do dziś. W hazardzie liczba 7 jest liczbą szczęśliwą, bo z reguły niesie za sobą najwyższe dostępne w automacie wygrane, dodatkowe bonusy, czy darmowe spiny. Nic więc dziwnego, że kojarzy się graczom tak pozytywnie. 

Typowe gry siódemki to m.in.: Bars & Sevens, Hot 777 oraz Fruits’n Sevens. Wszystkie gry siódemkowe cechuje jedno: prostota klasycznych automatów. Wszystkie mają duży współczynnik wygranych, a równocześnie nie są przekombinowane i nie utrudniają dobrze znanych reguł.

Bars & Sevens jest typowym automatem składającym się z 5 bębnów oraz 3 rzędów i 25 linii wygrywających. Znajdziemy w niej trzy rodzaje symbolu BAR, siódemki w czterech kolorystycznych odsłonach oraz sztabki złota. Pojawia się w niej symbol Scatter w formie złotej gwiazdy. Jak w wielu tego typu automatach, symbol ten zastępuje każdy inny, potrzebny do wypełnienia linii wygrywającej.

Fruits’n Sevens jest jeszcze bardziej uproszczony, jeżeli chodzi o sposób wygrywania. Linii wygrywających w grze jest dokładnie tyle samo, co bębnów: 5. Jak sama nazwa wskazuje, symbole pojawiające się w grze to owoce i siódemki. Najwyżej punktowanym symbolem, którego powinniśmy wypatrywać, to czerwona siódemka. W grze nie występuje ani symbol Wild, ani Scatter. Za to automat posiada progresywnego jackpota oraz rundę dodatkową w postaci koła fortuny. 

Hot777 ma najmniejszą liczbę bębnów: 3 oraz 5 linii wygrywających. Jest więc najprostszym rodzajem automatu. Za to posiada trzy wersje siódemki: złotą monetę siedem oferującą 15 darmowych spinów, czerwoną siódemkę wygrywającą 30 darmowych spinów oraz płonącą siódemkę, dzięki której zyskujemy 45 darmowych spinów. Oprócz tego złota moneta oraz płonąca siódemka to symbole Scatter. Dodatkową atrakcją jest bonus podczas kręcenia darmowymi spinami – każda wygrana zebrana podczas darmowego spinu jest liczona 3x. Istnieje także możliwość rundy dodatkowej – uruchamia się ona podczas trafiania linii wygrywającej (niezależnie od jej wartości). Możemy zabrać wygraną lub spróbować ją powiększyć, przez odgadywanie koloru karty. Jednak należy pamiętać, że błędne odgarnięcie zeruje ostatnią wygraną kwotę.

Automaty siódemki są niezwykle klimatyczne, przenoszą nas w czasach do pierwszych klasycznych jednorękich bandytów. Równocześnie, ich grafiki są bardzo dobrze dopracowane i miłe dla oka. Nic więc dziwnego, że nie tracą one na popularności, a producenci regularnie robią ich kolejne wersje. 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.