Zakłady sportowe i bukmacherzy w Polsce

Nowa ustawa hazardowa wywołująca dużo kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie warunków i zapisów tej ustawy. Określa to, że regulacja jest w stu procentach zgodna z prawem unijnym.

Według ustawy, wszystkie firmy oferujące obstawianie zakładów bukmacherskich wzajemnych przymuszony jest do posiadania licencji Ministerstwa Finansów. Typowanie zakładów u nielegalnych bukmacherów online, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalni bukmacherzy – kim są?

Na lokalnym rynku online od wielu lat funkcjonuje kilka ważnych sposobów zawierania zakładów. Najczęściej, są to bukmacherzy stacjonarni, którzy prowadzą też działalność w sieci internet. Do listy legalnie działających firm, zalicza się: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), ForBET zakłady bukmacherskie, Totolotka, eToto, Milenium, LVBET Zakłady Bukmacherskie, Superbet i Totalbet (licencje dla bukmacherów Superbet i Totalbet zostały wydane dość niedawno i są to najnowsze firmy bukmacherskie w Polsce).

Dużo bukmacherów bukmacherskich przedstawia swoją chęć do wejścia na polski rynek bukmacherów. Często wypowiada się o zainteresowaniu takich firm bukmacherskich jak Expekt, bwin czy także BetClic. Niestety, ale większość zgłoszeń powiązanych z uznaniem zezwolenia. zostaje stosownie zablokowane. Zatem też trudno stwierdzić na jakim etapie znajdują się dążenia ale też jak duże nadzieje na korzystne przeanalizowanie sprawy posiadają te podmioty bukmacherskie online.

Dlaczego rozgraniczono firmy bukmacherskie?

Firmy oferujące obstawianie na ziemi polskiej, muszą odprowadzać podatek. To naturalna kolej rzeczy, do której jednak nie odnosiły się zagraniczne podmioty bukmacherskie. Z owego tytułu, czerpały dochody (mniejsze ponoszone koszty, większa grupa graczy). Uczciwość rynku bukmacherów naprawia w pewnym stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy bukmacher oferujący zakłady wzajemne, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy bukmacherzy online są według ustawy równi, dlatego też wyrównują się również szanse zarobku poszczególnych firm – bukmacherów. Wcześniej, nadzwyczaj często widziano sytuację, w której zagraniczne zakłady (mające siedzibę na Malcie czy Gibraltarze), czerpały z bardzo przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, proponowano także wyraźniej korzystne kursy (niższa marża), co zachęcało skutecznie użytkowników.

Chociaż nowa ustawa nie jest idealna, trzeba przyznać, iż rozgranicza kwestie formalne, do niedawna będące niejasnymi. W niedalekiej przyszłości pomysł ten może zostać nowelizowany, każdy podmiot przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać aktualnie przyjętej ustawy hazardowej.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.