Zakład bez ryzyka to jeden z rodzajów bonusów, które oferują polscy bukmacherzy. Czym jest zakład bez ryzyka i jakie polskie firmy bukmacherskie go oferują?  Trafne jest porównanie zakładu bez ryzyka do cashbacku w przypadku nieudanych zakupów.

Podczas stawiania takiego zakładu przeznaczone na niego środki są pobierane z konta. Jeżeli kupon okaże się zwycięski, wygrana trafia prosto na konto zwycięzcy. Jeżeli zaś kupon zostanie przegrany, otrzymujemy zwrot postawionych środków, zupełnie jak przy oddawaniu nietrafionych zakupów.

Zakłady bez ryzyka – czym są?

Zakład bez ryzyka pozwala całkowicie wyeliminować czynnik ryzyka przy stawianiu na dane wydarzenie. Warto pamiętać, że w większości przypadków w przypadku przegranej zwrotowi nie podlega kwota zapłacona na poczet podatku od zakładów wzajemnych. Przyjrzyjmy się polskiemu rynkowi zakładów wzajemnych. Którzy legalni bukmacherzy oferują zakłady bez ryzyka i na jakich warunkach?

Największą z firm oferującą zakłady bez ryzyka jest bez wątpienia Fortuna. Zakład bez ryzyka włączony jest tam do bonusowego pakietu powitalnego, który otrzymać może każdy nowo zarejestrowany gracz. Maksymalna wysokość zakładu bez ryzyka w Fortunie to 100 zł, a minimalna 2 zł. Przy planowaniu kuponu należy uwzględnić podatek, który sprawia, że by otrzymać 100 zł za przegrany kupon, musimy zagrać za 114 zł. W przypadku przegranej pieniądze zostaną zwrócone na konto w terminie do trzech dni od rozliczenia kuponu.

Innym legalnym bukmacherem, który oferuje zakład bez ryzyka, jest Milenium. Oferta tego bukmachera jest skromniejsza – maksymalna kwota zakładu bez ryzyka to 10 zł. Zakład bez ryzyka został włączony bo pakietu bonusów powitalnych, a w celu jego wykorzystania należy zarejestrować się w Lidze Mistrzów Milenium, czyli w programie lojalnościowym bukmachera. W przypadku przegranej zwrot kwoty zakładu następuje w regulaminowym czasie do 30 dni od rozliczenia kuponu.

Jakie zakłady bez ryzyka oferują bukmacherzy?

Bonusem podobnym do zakładu bez ryzyka jest freebet. Jest to darmowy zakład na określoną przez bukmachera kwotę. Firmy bukmacherskie często eksperymentują i tworzą bonusy, które łączą w sobie cechy charakterystyczne dla freebetów oraz zakładów bez ryzyka. Przykładem takiej firmy jest eToto, które da każdego zakładu za 50 zł postawionego podczas weekendu, w przypadku niepowodzenia oferuje przyznanie do 50 złotych w formie bonusowego freebetu. Bonus ten przed osiągnięciem możliwości wypłaty podlega wymogowi sześciokrotnego obrotu.

Wielu innych bukmacherów sięga po zakład bez ryzyka i oferuje go jako bonus przy okazji różnych wydarzeń. Przykładem może być STS, który na czas trwania Intel Extreme Masters 2019 w Katowicach zaoferował zakład bez ryzyka do 200 zł dla nowych graczy, którzy założą konto w trakcie trwania eventu. W przypadku przegranej bukmacher zaoferował zwrot całości kwoty zakładu po odliczeniu od niej wysokości wymaganego podatku w ciągu jednego dnia od rozliczenia kuponu.

 Zakłady bez ryzyka to jedna z ciekawszych form bonusu oferowanych przez firmy bukmacherskie. Choć znacznie bardziej popularne są podobne freebety, coraz więcej firm decyduje się zachęcać graczy do korzystania ze swoich usług właśnie poprzez zakład bez ryzyka.

Interesujesz się zakładami bukmacherskimi i szukać darmowych typów bukmacherskich? Odwiedź serwis https://oddslivesport.com/pl/typy i sprawdź najlepsze typy.